Щодо потенційного зриву початку опалювального сезону 23/24 років

ШАНОВНІ СПІВВЛАСНИКИ БАГАТОКВАРТИРНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ПО ВУЛИЦІ ЛОБАНОВСЬКОГО ВАЛЕРІЯ В СЕЛІ ЧАЙКИ БУЧАНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ!

Товариство з обмеженою відповідальністю «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ЗАРАЗ-5» (надалі – Товариство) на підставі ліцензії на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, виданої розпорядженням Київської обласної державної адміністрації № 424 від 09.07.2021 здійснює господарську діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії по  вул. Валерія Лобановського, в селі Чайки Бучанського району Київської області.

13 жовтня 2023 року Борщагівським сільським Головою Бучанського району Київської області винесено Розпорядження від № 184 про початок з 16 жовтня 2023 року опалювального сезону 2023/2024 років, який почнеться якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря становитиме  8 градусів С та нижче (пп. 7.9.4. Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71).

Відповідно до інформації, яку Товариство щоденно отримує від Українського гідрометеорологічного центру середньодобова температура за період 01-06.11.2023 року становила:

01.11.2023 – 12.5° тепла

02.11.2023 – 9,4° тепла

03.11.2023 – 7.8° тепла

04.11.2023 – 12.6° тепла

05.11.2023 – 11.8° тепла

06.11.2023 – 11.4° тепла

Разом з тим, навіть за наявності показників температури протягом трьох днів    8 градусів С та нижче, початок опалювального сезону під загрозою у зв’язку із відмовою Київською філією ТОВ «Газорозподільні мережі України» розпломбувати вхідну засувку для постачання природного газу через заборгованість Товариства, яка утворилась на підставі наступного:

  1. АТ «Київоблгаз» (якому з 01.09.2023 року було зупинено дію ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, відповідно до положень постанови НКРЕКП від 31.08.2023 №1594), зобов’язаний повернути кошти в сумі 295 953, 78 грн, сплачені Товариством 31.07.2023 року за розподіл природного газу. Зазначені кошти все ще Товариству не повернуто.
  2. загальна заборгованість кінцевих споживачів перед ТОВ «УК «ЗАРАЗ-5» за спожиті послуги з теплопостачання за попередній опалювальний сезон становить 4 млн гривень.

Задля вирішення даної проблеми, Товариством двічі надано Київській філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» гарантійні листи, в яких зазначено, що кошти будуть сплачені одразу, після повернення передплати від АТ «Київоблгаз», а залишок коштів буде сплачено протягом 3х місяців.

Крім того, Товариство також звернулося до Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Київської обласної державної адміністрації з проханням в межах компетенції вплинути на ситуацію із розпломбуванням вхідних засувок зі сторони Київської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України».

Шановні споживачі, зі своєї сторони Товариство (яке, незважаючи на надання соціально-важливих послуг, не отримує жодної фінансової допомоги, а фінансується виключно споживачами) здійснює усі необхідні заходи і своїми зусиллями намагається запобігти зриву опалювального сезону і забезпечити споживачів тепловою енергією під час погіршення погодних умов.

 Проте без підтримки зі сторони кінцевих споживачів послуг у вигляді погашення заборгованості, Товариство не може гарантувати вирішення даної проблеми, адже її вирішення напряму залежить від оплати споживачами вже спожитої (!!!) послуги з постачання теплової енергії за минулі опалювальні періоди.

 В черговий раз повідомляємо, що відповідно до ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі мають право не тільки одержувати своєчасно та належної якості комунальні послуги, а й мають рівноцінний обов’язок оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

 Тому вкотре просимо Вас погасити заборгованість за спожиту послугу задля забезпечення себе тепловою енергією під час низьких температур, адже після 12 листопада за прогнозом синоптиків прийде холодна погода і середня добова температура передбачається на рівні 2-7° С тепла.

 Зазначаємо, що тільки за рахунок погашених заборгованостей Товариство зможе гарантувати початок пуску теплоносія до багатоквартирних будинків.

У додатках до зазначеної новими Ви можете ознайомитись із гарантійними листами Товариства та зверненнями до Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Київської обласної державної адміністрації.

Звернення_до_Київська_обласна_державна_адміністрація

Гарантійний лист

Гарантійний лист повторно