Про виявлені зауваження при складанні актів готовності до опалювального сезону

ШАНОВНІ СПІВВЛАСНИКИ БАГАТОКВАРТИРНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ПО ВУЛИЦІ ЛОБАНОВСЬКОГО ВАЛЕРІЯ В СЕЛІ ЧАЙКИ БУЧАНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ!

Товариство з обмеженою відповідальністю «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ЗАРАЗ-5» (надалі – Товариство) на підставі ліцензії на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, виданої розпорядженням Київської обласної державної адміністрації № 424 від 09.07.2021 здійснює господарську діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії по  вул. Валерія Лобановського, в селі Чайки Бучанського району Київської області.

Відповідно до вимог, передбачених Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства житлово-комунального господарства України 10.12.2008  N 620/378, щодо готовності теплових господарств споживачів до роботи в опалювальний період в повному обсязі, видається акт готовності до роботи в опалювальний період, який підписується комісією у складі директора та головного інженера управляючої компанії, представником підрядника, який здійснює технічне обслуговування теплових господарств будинків та приймаються, як гарантія такої готовності, представником теплопостачальної організації.

Станом на 19 жовтня 2023 року, акти готовності до опалювального сезону Управителями багатоквартирних житлових будинків по жодному з багатоквартирних будинків по вул. Лобановського Валерія в с. Чайки Бучанського району Київської області не підписані.

При проведенні перевірок  та  оцінки  готовності  до роботи  теплових  господарств в опалювальний період 2023/2024 років представниками управляючих та теплопостачальної організації встановлено, що більшість багатоквартирних житлових будинків потребують проведення капітальних ремонтів систем теплопостачання.

Наприклад, система опалення в окремих будинках потребує заміни електромагнітних клапанів з електроприводом та заміни обладнання, що забезпечує економічне використання теплоносія. Якщо цього не зробити, то система опалення в цих будинках буде працювати без врахування температури зовнішнього повітря, а значить будинки будуть споживати більше теплової енергії, ніж це потрібно за проектом. Крім того, встановлено значне вироблення свого ресурсу підживлюючими насосами індивідуальних теплових пунктів.

Управителями багатоквартирних житлових будинків в міжопалювальний період не вдалось зібрати кошти від співвласників на проведення необхідних ремонтних робіт і заміну обладнання, та з метою отримання теплоносія від теплопостачальної організації управителями готуються гарантійні листи щодо розуміння режиму надання теплоносія та надання гарантій щодо усунення виявлених недоліків та/або проведення капітальних ремонтів по мірі надходження коштів від співвласників. Після отримання гарантійних листів,  теплопостачальна організація готова прийняти акти готовності теплових господарств до опалювального сезону та надати теплоносій.