Щодо початку опалювального сезону 23/24 років

ШАНОВНІ СПІВВЛАСНИКИ БАГАТОКВАРТИРНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ПО ВУЛИЦІ ЛОБАНОВСЬКОГО ВАЛЕРІЯ В СЕЛІ ЧАЙКИ БУЧАНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ!

Товариство з обмеженою відповідальністю «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ЗАРАЗ-5» (надалі – Товариство) на підставі ліцензії на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, виданої розпорядженням Київської обласної державної адміністрації № 424 від 09.07.2021 здійснює господарську діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії по вул. Валерія Лобановського, в селі Чайки Бучанського району Київської області.

Постачання теплової енергії здійснюється більш як п’ятнадцяти тисячному населенню с. Чайки, інфраструктурним об’єктам – школам, садочкам тощо.

13 жовтня 2023 року Борщагівським сільським Головою Бучанського району Київської області винесено Розпорядження від № 184 про початок з 16 жовтня 2023 року опалювального сезону 2023/2024 років, який почнеться якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря становить 8 градусів С та нижче (відповідно до пп. 7.9.4. Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71).

На даний час, перед ТОВ «УК «ЗАРАЗ-5» обліковується загальна заборгованість кінцевих споживачів за спожиті послуги з теплопостачання за попередній опалювальний сезон у розмірі 4 101 582,50 гривень.

Зазначена заборгованість є значною та Товариство не в змозі самостійно покривати видатки за рахунок власних коштів. Звертаємо увагу, що початок опалювального сезону 23/24 років передбачає несення додаткових витрат по підготовці до опалювального сезону, в тому числі і проведення термінових розрахунків з ГРМ Київська філія  ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ».

На даний час, розмір невідкладних платежів необхідних для вчасного початку опалювального сезону 23/24 років складає щонайменше 1,5 млн.грн., які Товариство не в змозі покрити з своїх оборотних коштів.

Окрім необхідності термінового погашення заборгованості, Товариство зазначає, що обов’язковою умовою для початку опалювального сезону та підключення споживачів у житлових багатоквартирних будинках до систем теплопостачання є забезпечення Управителями будинків готовності теплового господарства до опалювального сезону, що підтверджується підписанням актів готовності до опалювального сезону.

Станом на 16 жовтня 2023 року акти готовності до опалювального сезону по жодному з багатоквартирних житлових будинків ЖК «Чайка» не підписані.

Враховуючи наведене, звертаємось до усіх боржників по сплаті послуг з постачання теплової енергії, з метою вчасного та якісного початку опалювального сезону 23/24 років, недопущення порушення прав та інтересів споживачів які вчасно здійснюють оплату за спожиті послуги з теплопостачання, невідкладно здійснити повне погашення існуючої заборгованості, що у протилежному випадку призведе до зриву в ЖК «ЧАЙКА» опалювального сезону 23/24 років.

Також, просимо співвласників багатоквартирних будинків ініціювати невідкладне виконання Управителем обов’язку щодо підписання актів готовності теплових господарств до опалювального сезону.